Sevimli Havyanlar

Çevre kirliliği, su israfı ve benzer sebeplerden dolayı insanların tetiklediği iklim değişikliği ile doğal kaynakların tükenmesi ve bununla birlikte birçok hayvan türünün soyunun tükenmesine değinen filmin konusu şöyle; İnsanların doğal ortamları yok etmeye devam etmesiyle, Kuzey Kutbu’ndaki buzullar hızla erir, büyük yangınlar Orta Avustralya’yı kasıp kavurur, Petrol sızıntıları Galapagos Adaları’nı mahveder. Doğal yaşam alanlarını terk etmek zorunda kalan, kayda değer sayıda bir grup hayvan, korkusuz bir Fransız horozun önderliğinde, paslı bir banyo küvetinin içinde okyanusu geçer. Rotaları: Afrika’daki Okavango Deltası; Dünya’nın el değmemiş son köşelerinden biri.

Canlandırmacılar, gerçeğe yakın ayrıntılar elde edebilmek için, bir hayvanın iskeletinden eklemlerine, hatta derisinin altındaki kas yapısına varana kadar her şeyi titizlikle çalıştı ve böylelikle film, 3 boyutlu olmasının yanı sıra mükemmel görüntü kalitesine de sahip oldu.

Yönetmen: Holger Tappe
Senaryo: Reinhard Klooss ve Oliver Huzly
Yapımcı: Reinhard Klooss
Animasyon: Benedikt Niemann
Müzik: David Newman (Buz Devri)
Seslendirenler: Mehmet Ali Erbil, Oya Küçümen, Dilek Gürel, Selçuk Kıpçak, Özden Ayyıldız, Erkan Taşdöğen, Parla Şenol, Suna Dizdar, Zafer Önen
Süre: 93 dak.
Dil: Türkçe
Dağıtım: Medyavizyon
Film İthalatçısı: R Film

Resimler:

Bir yanıt yazın