Siyah Beyaz

SİYAH BEYAZ

23 NİSAN 2010’DA SİNEMALARDA…

Ankara’da 25 yıldır yaşamını sürdüren Siyah Beyaz Sanat Galerisi ve Bar, ünlü oyuncuların rol aldığı bir filmle beyazperdeye taşınıyor. Tuncel Kurtiz, Nejat İşler, Erkan Can, Şevval Sam, Taner Birsel ve Derya Alabora’nın başrollerini paylaştıkları Siyah Beyaz 23 Nisan 2010’da sinema izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor…
Türkiye’nin ilk sanat galerilerinden biri olan, aynı zamanda bar olarak da hizmet veren Siyah Beyaz, çeyrek yüz yıldır Ankara’da sanatçıların, gazetecilerin ve politikacıların uğrak yeri olmaya devam ediyor. Fulya ve Faruk Sade’nin yönettikleri Siyah Beyaz aynı zamanda yıllardır çizgisini korumasıyla tanınıyor.

Siyah Beyaz’ı beyaz perdeye taşıyan filmin karakterleri ise; fırtınalı bir hayat yaşamış ama 70 yaşına gelmesine karşın hala durulmamış, ideallerine bağlı bir ressam (Tuncel Kurtiz); kalp krizi geçirdikten sonra işini bırakan, sümüklü böcek besleyip sakin bir yaşam sürmeye çalışan bir avukat (Erkan Can); mesleğini yapmaktan sıkılmış, üstüne bir de karısı tarafından terkedilmiş bir doktor (Nejat İşler); ve hayata karşı tek başına direnen, yalnızlığı bir yaşam tarzı haline getirmiş bir iş kadını (Şevval Sam)… Bu insanlar Siyah Beyaz’ın müdavimleri ve bu bar bir anlamda onların sığınabilecekleri son liman. Barın sahibiyse kimseye taviz vermeyen, sinirli, alıngan ama dünya tatlısı bir insan olan Faruk (Taner Birsel).
Siyah Beyaz, dostluk, duyarlılık, 50 yaşına gelmek ve yaşlanmanın farkına varmak, bir mekana bağlanmak ve hayatın küçük ayrıntıları üzerine bir film. www.siyahbeyazfilm.net

YAPIM ŞİRKETİ : AKMAN FİLM-GEZİCİ FİLM
YÖNETMEN : AHMET BOYACIOĞLU
YAPIMCI : ALİ AKMAN-AHMET BOYACIOĞLU-BAŞAK EMRE
SENARYO : AHMET BOYACIOĞLU
GÖRÜNTÜ YÖN. : ÖZGÜR EKEN
MÜZİK : CEM ANIL, ONUR YÜCE, EXİT(Gürbüz Barlas, Sadık Sağlam,
Nusret Gürs) MŞŞ
DAĞITIM ŞİR. : TİGLON
KOPYA SAYISI : 60
SÜRE : 90 DK
TÜRÜ: HAYAT ÜZERİNE BİR FILM
VİZYON TARİHİ : 23 NİSAN 2010
OYUNCULAR :TUNCEL KURTİZ (Ahmet Nihat), NEJAT İŞLER (Doktor), ERKAN CAN (Muzaffer), ŞEVVAL SAM (Ayten), TANER BİRSEL (Faruk), DERYA ALABORA (Nilgün), RIZA SÖNMEZ (Rıza), MUZAFFER ÖZDEMİR (Sessiz müdavim) SERHAT TUTUMLUER (Ayten’in sevgilisi), ALMILA ULUER (Doktor’un eşi)

Fragman
: http://www.vimeo.com/10691148

Bir yanıt yazın