Şov Bizınıs

“ŞOV BİZINIS” 19 MAYIS 2011 DE SİNEMALARDA…

İNSAN NEDEN ŞÖHRET OLMAK İSTER? CEVABI ŞOV BİZINIS’DA!

ŞÖHRET OLMANIN KOMEDİSİ… ŞOV BİZINIS!
Günümüz şov dünyasını komik dille anlatan senaristliğini ve yönetmenliğini  Mustafa Uğur Yağcıoğlu’nun, yapımını PANORAMA filmin yaptığı SOV BİZINIS, şöhret olma yolunda yaşanan komik hikayeleri anlatıyor…
19 Mayıs 2011 tarihinde vizyona girecek filmin başrollerini Önder Açıkbaş, Müslüm Gürses, Zeynep Beşerler, Cem Kılıç, Zeynep Aydemir, Almeda Abazi, Aşkın, Ayşin Zeren, Cengiz Küçükayvaz, İrfan Kangı, Gülden Dudarık ve Kerem Poyrazkayalp paylaşıyor.
Şöhret olmanın hikayesinin anlatıldığı film “İnsan neden şöhret olmak ister?” sorusunun cevabını da komik bir üslupla anlatıyor.
ŞOV BİZINIS insanları güldürürken sektörün iç dünyasını da anlatan bu yüzden de sektörden danışmanlarla çalışılmış bir komedi film. Yaşanan bir çok hikayeden yola çıkılan filmin senaryosunda izleyenleri eğlendirmesi ve bir komedi filmi olması ön planda tutuldu. Filmde ayrıca yaşanan aşklar ve mizahi bir üslupla anlatılan bir kadın intikamı var.
Dağıtımını Tiglon tarafından yapılacak olan Şov Bizınıs’ın çekimleri 1 ay, post prodüksiyonu ise 6 ay sürdü.

KÜNYE
Ses Tasarım Onan Karagözoğlu
Kurgu Aytekin Birkon
Sanat Yönetmeni Feridun Hocalar
Müzik Cem Öget
Görüntü Yönetmeni Aşkın Sağıroğlu
Hikaye Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Senaryo Mustafa Uğur Yağcığlu
Yürütücü Yapımcı Şenol Turan
Yönetmen Mustafa Uğur Yağcıoğlu
Yapımcı Tevfik Kavalcı – İrfan Kangı
Yapım Şirketi Panorama Film
Oyuncular Önder Açıkbaş (Rıfat), Müslüm Gürses (Hüseyin), Zeynep Beşerler ( Meyra), Cem Kılıç (Üzeyir), Zeynep Aydemir(Şennur),  Almeda Abazi, Aşkın (Aşkın), Ayşin Zeren (Sevim), İrfan Kangı ( Kız Şekip) Gülden Dudarık (Ayşe), Kerem Poyrazkayaalp
Konuk Oyuncular Cengiz Küçükayvaz (Hakkı)

Filmin Konusu

Yurtdışından albüm yapmak üzere gelen Aşkın adındaki genç, plak yapmak için Rıfat adındaki yapımcıyı bulur. Fakat Rıfat ilk andan anladığımız üzere başı mafya ile belada olan, bir sözü bir sözünü tutmayan ama kendi yalanlarına kendisi de inanan fakat sahtekar olduğu kadar da eğlenceli, şeytan tüyü olan bir adamdır. Üzeyir ve Hüseyin kardeşlerden oluşan mafya ailesi ile girdiği ilişkide canı tehlikede olan Rıfat’ın Aşkın’a albüm yapmaktan başka çaresi yoktur. Diğer tarafta  Rıfat’ın özel hayatı da iş hayatından farklı değildir.
Rıfat ile Aşkın zaman içinde yedikleri içtikleri ayrı gitmez bir hale gelirler. Öte yanda Rıfat’ın sevgilisi Meyra Rıfat’a büyük bir ders vermeye hazırlanıyordur. Böylece başlayan mafya-şov dünyası ve kahramanlarımızın ask hayatı ile süslenen hikaye film boyunca içinden çıkılmaz bir hal alır ve her dakikası başka bir sürprizle  örülerek finallenir.

Yapım Notları

Çekim Yerleri : İstanbul
Çekim süresi : 1 ay
Kopya sayısı : 120
Süre : 100 dakika
Vizyona giriş tarihi : 19 Mayıs 2011
Dağıtım : Tiglon

www.sovbizinis.com

Bir yanıt yazın