Süpertürk

FİLMİN HİKÂYESİ: 1960’lı yılların sonlarında, dünyadan çok uzakta bulunan bir galakside bulunan bir
gezegen yok olmak üzeredir. Bu gezegende bulunan bebeklerden 2 tanesi özel kapsüllerle dünyaya gönderilir. Bir tanesi Amerika’ya düşer, diğeri ise Türkiye’ye. Bizim hikayemiz Türkiye’ye düşen kapsülle başlar. Bu kapsül Küçükköy isimli bir kasabaya, çiftçilikle uğraşan bir Abdullah ve çiftin bahçesine düşer. Daha once 3 kez düşük yapmış olan çiftin çocukları yoktur. Bu çocuğu kendi çocukları gibi büyütürler ve bunu çocuk da dahil herkesten gizlerler.

Ekber adını verdikleri çocuğun çok özel güçleri vardır. Uçabilir, gözlerinden ışın çıkarabilir, nefesiyle istediği şeyi dondurabilir, nesnelerin arkasını görebilir ve çok uzaktan gelen sesleri duyabilir. Bu özelliklerini insanlar öğrenirse Ekber’i ellerinden alacaklarından korkan anne baba yıllar boyu Ekber’i baskı altında tutarak bu özelliklerini başkalarının yanında kullanmasını engellerler.

Ekber’in çocukluk aşkı Zeynep uzun süredir İstanbul’dadır ve tek hayali bir gün memleketi Küçükköy’e dönmek ve orada öğretmenlik yapmaktır. Zeynep’in Küçükköy’e dönmesi ile birlikte Ekber’in de hayatında yeni bir dönem başlayacaktır. Zeynep’e ilgi duyan ünlü medya patron Semih Cansöken Zeynep’in tekrar İstanbul’a dönmesini istemektedir. Bunun için ortak arkadaşları Alev’i görevlendirir ve Alev Zeynep’i dönmeye ikna etmek için Küçükköy’e gelir. Küçükköy’de yaşayacakları trajik bir olay neticesinde Ekber afişe olur ve artık tüm dünya onun bu özelliklerini öğrenecektir.

Gösterim Tarihi: 16 Mart 2012
Dağıtım: Medyavizyon
Yapım: İz Prodüksiyon
Yönetmen: Tamer Karadağlı
Oyuncular: Tamer Karadağlı, Arzu Balkan, Buket Dereoğlu, Murat Serezli, Cem Emüler, Necmi Yapıcı, Suna Keskin, Atilla Ercan
Senaryo ve Yapımcı: İzlen Erdem
Yardımcı Yönetmen: Eşref Dinçer
Görüntü Yönetmeni: Ali Özel
Genel Kordinatör: Murat Şener
Müzik Kompozitör: Aydın Sarman
Müzik Danışmanı: Burcu Güven
Şarkılar: Jilet
Uygulayıcı Yapımcı: İbrahim Mürtezaoğlu
Sanat Yönetmeni: Esra Çetinkanat
Post Produksiyon ve Görsel Efektler: Digiflame
Special Effect Supervisor: Ömer Boduroğlu
Kurgu: S. Ümit Demir
Kostüm: Umay Gelgör, Şenay Oyuryüz
Web Sitesi: http://www.superturkfilm.com

Bir yanıt yazın