Patlak Sokaklar: Gerzomat

TÜRKİYE’DE BİR İLK !!!
İNTERNETTE MİLYONLARCA DEFA İZLENEN VİRAL VİDEOLARIN KAHRAMANLARI BEYAZ PERDEYE TAŞINIYOR

ABSÜRD KOMEDİ “PATLAK SOKAKLAR – GERZOMAT”
16 MART’TA VİZYONDA…

BatesMotelPro ekibinin sosyal medyadaki “Patlak Sokaklar” video serisinden sonra ANS Prodüksiyon’un yapımcılığı üstlendiği, “Patlak Sokaklar – GERZOMAT” adlı sinema filminin çekimleri tamamlandı.
Başrollerini, herkesin “Sütü Seven Kamyoncular” olarak tanıdığı, Volkan Öge, Tansu Tunçel ve Ömür Cedimağar’dan oluşan BatesMotelPro ekibiyle, Selin Demiratar, Doğa Rutkay, Kubilay Tunçer’in paylaştığı ve konuk oyuncu olarak Bülent Serttaş’ın yer aldığı bu film Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.
Milyonlarca kez izlenen videoların kahramanları BatesMotelPro’nun (Volkan Öge, Tansu Tunçel ve Ömür Cedimağar) başarısına kayıtsız kalmayan ANS Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği proje 16 Mart’ta vizyonda.
BatesMotelPro’nun, “Bana Kitap Al” videosunun ardından 2007 yılında çektikleri “Sütü Seven Kamyoncu” videosu, onların bir anda çok büyük bir kitle tarafından tanınmasını sağladı. Bunları “Buz Gibi Biraderler”, “Tuttur En Kral Sensin”, “Minibüs”, “Yaşam Mücadelesi” gibi viral videoları takip etti… 2011 yılının Ağustos ayında yayınladıkları 5 bölümlük “Patlak Sokaklar” internet dizisiyle tüm mecraların ilgisini çekerek, izleyici kitlesini büyük ölçüde artırmayı başaran ekip, ANS Prodüksiyon ile işbirliği yaparak beyazperde de izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.
16 Mart’ta vizyona girecek olan absürd komedi türündeki filmin dağıtımı Özen Film tarafından yapılacak.

FİLMİN KONUSU
İntikam yemini etmiş hapishane kaçkını Black Jack (Volkan Öge) , sinyalleri TV programlarına karışınca insanları aptala çeviren Gerzomat adlı makineyi ele geçirir… Ancak  Gerzomat’ı kullanması için kaçık profesör Mary  Jane’e (Doğa Rutkay) ihtiyacı vardır… Cengaver polislerimiz John Lemmon (Tansu Tunçel) , Billy Billy (Ömür Cedimağar) ve polis merkezinin güzel yıldızı, polis memuru Jennifer (Selin Demiratar), Mary Jane’i korumakla görevlendirilirler.  Ancak işler hiç de umdukları gibi gitmez. John ve Billy, şehirden bunalmış bir Ayı’nın (Bildiğimiz Ayı) vicdanıyla baş başa kalmışken,  Black Jack, Profesör Mary Jane’i kaçırır ve makineyi çalıştırmayı başarır. Kısa sürede tüm halkta aptallık belirtileri baş gösterir. Olaya el koyan karabasan federaller, zeka pırıltısı General (Bülent Serttaş) ve polis şefi agresif Peter’la  (Kubilay Tunçer) Black Jack’i durdurmanın yollarını ararlarken, cengaver polisler John ve Billy ise çıldırmış bir halde Black Jack ile kedi fare oyununa başlamışlardır…
Black Jack, bu yarattığı aptallıklarla dolu dünyada sonsuza dek eğlenebilecek mi?
John ve Billy normal hayatı sirke çeviren bu aptallık fırtınasının önüne geçebilecekler mi?
Absürtten fırlamış bu renkli dünyayı pek seveceksiniz…

K Ü N Y E
OYUNCULAR

Volkan ÖGE             Black JACK
Tansu TUNÇEL             John LEMMON
Ömür CEDİMAĞAR             Billy BİLLY
Selin DEMİRATAR         Jennifer
Kubilay TUNÇER             Peter
Doğa RUTKAY             Mary JANE
Bülent  SERTTAŞ         General

Y A P I M ANS PRODÜKSİYON
GENEL KOORDİNATÖR Sadettin NAMOĞLU
PROJE KOORDİNATÖRÜ Özkan TURNA
SENARYO BatesMotelPro,  Z. Nilüfer ÖZÇELİK
YÖNETMEN Kerim BARUTÇU
GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
Ulaş ZEYBEK
KURGU Levent ÇELEBİ
UYGULAYICI YAPIMCI Barış YILDIRIM
SANAT YÖNETMENİ Erinç GÜRSES
MÜZİK Bay Papağan, Flört

Yapım Notları

Çekim süresi : 4 HAFTA
Vizyona giriş tarihi: 16 MART 2012
Dağıtım: ÖZEN FİLM

Bir yanıt yazın