Ümmü Sıbyan: Zifir

“ÜMMÜ SIBYAN: ZİFİR”,
21 KASIM’DA VİZYONDA!

“EY AHİR ZAMANIN SAHİPLERİ, BU TOPRAKLARDAN YARATILMIŞLARA SES VERİN!”
Yönetmenliğini Alper Mestçi ile “Musallat” ve “Siccin” filmlerinde birlikte çalışan ve Okan Bayülgen’in TV programlarının yönetmenliğini yapan Efe Hızır’ın yaptığı ‘’Ümmü Sıbyan: Zifir’’ 21 Kasım’da M3 Film dağıtımıyla vizyonda!

Filmin Konusu
Lise son sınıfta okuyan bir grup arkadaş, mezun olmadan önce son bir çılgınlık yapmaya karar verirler. Gece okula gizlice girip öğretmenler odasına girip parti yapacaklardır.
Okula kimsecikler görmeden girmeyi başarırlar. Parti başlar; çok eğlenmektedirler, ta ki içlerinden biri yıllar önce okullarında intihar eden Kevser isimli öğrencinin ruhunu çağırmayı teklif edene kadar…
Başta hiçbirinin ciddiye almadığı bu ruh çağırma seansı Kevser’in ruhunun gerçekten de gelişiyle kontrolden çıkar. Kana susamış Kevser, geçmişte yaşadıklarının intikamını almak için dönmüştür.
Halk arasındaki inanca göre “Ümmü Sıbyan”, hamile kadınların korkulu rüyası olan bir cindir. Kendi bebek sahibi olamadığı için hamile kadınlara ve bebeklerine musallat olur.
Yapımcılar Ulan İstanbul’un başrol oyuncuları.Ana yapımcılığını AC Film’in ortağı Caner Özyurtlu’nun yaptığı filmde ortak yapımcılar Şebnem Bozoklu ve Kaan Yıldırım.

“ÜMMÜ SIBYAN: ZİFİR” KÜNYE

Yapım Şirketi: AC Film
Yönetmen: Efe Hızır
Yapımcı: Caner Özyurtlu, Alper Özyurtlu
Ortak Yapımcılar: Şebnem Bozoklu, Kaan Yıldırım, Şenol Ulaş
Post-Prodüksiyon ve Görsel Efekt: Bliss Digital
Oyuncular: Melisa Akman, Berkan Bulut, Rabia Kaya, Mustafa Kırantepe, Gizem Ayaz, Ceren Mertadam, Koray Elibol, Elçin Muslu, Tolgar Özaltındere
Görüntü Yönetmeni: Muharrem Dokur
Senaryo: Serhat Hasanoğlu
Makyaj: Sandra Ivatoviç

Bir yanıt yazın