X-Men: Birinci Sınıf – X-Men: First Class

X-MEN efsanesi “X-MEN: BİRİNCİ SINIF” ile 03 Haziran 2011 de sinemalarda

X-MEN BİRİNCİ SINIF,  X-Men serilerinin kökenine iniyor ve mutantlar kendilerini dünyaya açmadan önce, Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, ‘Profesör X’ ve ‘Magneto’ isimlerini almadan önce dünya çapında gelişen  olayların ardındaki gizemli hikayeyi açığa çıkarıyor.

‘Stardust’ ve ‘Kick-Ass’ filmlerinin yönetmeni, ‘Snatch’in yapımcısı MATTHEW VAUGHN’un yönettiği filmin başrollerinde efsanevi X-Men karakterlerini Winter’s Bone/Gerçeğin Parçaları’ filmindeki rolüyle parlayan ve Oscar ile Altın Küre adayı olan genç aktris JENNIFER LAWRENCE, Altın Küre adayı aktris ROSE BYRNE, Altın Küre adayı ve ‘Atonement’, ‘Wanted’, ‘Narnia Günlükleri’ filmlerinden tanıdığımız başarılı oyuncu JAMES McAVOY , ‘Fish Tank’, ‘Hunger’, ‘Inglourious Basterds’ gibi başarılı filmlerdeki rolüyle dikkat çeken MICHAEL FASSBENDER, son zamanların en başarılı dizisi ‘Mad Men’deki rolüyle Altın Küre ve Emmy adayı olan güzel aktris JANUARY JONES ve Altın Küre adayı oyuncu KEVIN BACON gibi birbirinden iyi isimler yer alıyor.

X-MEN BİRİNCİ SINIF, 03 Haziran 2011 de dublaj ve altyazı seçenekleriyle sinemalarda!

Konu:

X-MEN BİRİNCİ SINIF,  X-Men serilerinin destansı başlangıcını , Soğuk Savaş’ın arkasında yatan gizli tarihi ve ve nükleer mahşerin eşiğindeki dünyamızı açığa çıkarıyor. Birinci Sınıf birliği mükemmel güçlerini keşfedip, kontrol altına almayı öğrenip, güçlerini kabullendikçe,  kahramanlarımızla X-Men dünyasındaki kötüler arasındaki ebedi savaşa şekil verecek birlikler oluşuyor.  X-MEN BİRİNCİ SINIF,  X-Men serilerinin kökenine iniyor ve dünya çapındaki olayların ardındaki gizemli hikayeyi açığa çıkarıyor. Mutantlar dünyaya ayak basmadan  ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, ‘Profesör X’ ve ‘Magneto’ isimlerini almadan önce, güçlerini henüz keşfeden iki gençtiler.  En kötü karakterler olmalarının yanısıra, biribirlerinin en iyi arkadaşıydılar da; diğer Mutantlarla(kimi bildiğimiz, kimi yeni eklenen) işbirliği yapar, nükleer Mahşer’i önlemeye çalışırlardı. Bu süre zarfında aralarında ölümüne bir düşmanlık yeşerdi ve Magneto’nun Birliği ile Profesör X’in X-Men’i arasında daimi bir savaşa dönüştü.

KARAKTERLER;

CHARLES XAVIER / PROFESÖR X
İnsanların akıllarını okuyup, kontrol edebilen, telepatik güçlere sahip Oxford mezunu genç Charles,  uzun zaman boyunca kendisi gibi başkalarının da olup olmadığını merak etmiştir. Diğer mutantların varlığını keşfedince, hepsini bir araya toplar ve dünyanın görüp görebileceği en büyük tehlike olan Tom Cohen’i birlikte durdurmaya çalışırlar.

ERIK LENSHERR / MAGNETO
Henüz genç olan Lensherr  bazı korkunç koşullar altında, manyetizmi kontrol edebilme gücüne sahip olduğunu keşfeder. Şimdi onu “yaratan” korkunç canavardan intikam alması gerekmektedir. Hızlı gelişen ve mukadder bir dostluğa sahip Erik ve  Charles’ın arkadaşlıkları da insanlığın kaderini belirleyen bu savaş esnasında sınanır.

EMMA FROST
Platin saçlı güzel Emma,  Sebastian Shaw’ın da yakın arkadaşı, pırlanta gibi ve çok dayanıklı bir cilde sahip bir telepattır. Charles Xavier gibi o da düşüncelerini ve isteklerini bir başkasının aklına aktarabilmektedir.

RAVEN / MİSTİK
Charles Xavier’in yakın arkadaşı olan  Raven bir biçim değiştiricidir – ya da şekil değiştirici – seçtiği herhangi insan görünümlü yaratığın şeklini alabilir. Genç mutant normal bir hayat sürmek ve yeteneklerini gizlemek için çok çaba göstermektedir  fakat  Xavier’in mutantlarıyla  Shaw’un güçleri arasındaki savaş onu da farklı bir yöne sürükler.

AZAZEL
Kötü ruhlu Azazel başka boyutlara kapı açarak ışınlanabiliyor.  Sebastian Shaw’un mutantların gezegeni miras alması planlarında anahtar biri isim.

SEBASTIAN SHAW
Haddi hesabı olmayan derecede kötülükle dolu Shaw, evvelinde araştırmaları genç Erik Lensherr’ın yaşamını altüst eden bir Nazi işbirlikçisiydi. Shaw enerjiyi absorbe edip yeniden kanalize edebiliyor ve mutantların dünyayı ele geçirmesi için karşısına çıkan her engeli yıkmaya, bunun için savaşmaya hazır.

QUESTAD / RIPTIDE
Lideri Sebastian Shaw’ın yanından hiç ayrılmayan Riptide binaları tahrip edebilecek güçte hortumlar yaratabiliyor ve en güçlü mutantlara bile meydan okuyabiliyor.

MOIRA McTAGGERT
Kadın ajanların az sayıda olduğu dönemde bir CIA ajanı olan MOIRA McTAGGERT.  Moira insanlar arasında mutantların gücüne şahit olan tek insan olduğu için, üstlerine mutantların varlığını kanıtlamasında ona yardım eden Charles’ın izini sürer ve ajanlar da dünyanın görüp görebileceği en büyük tehdidi durdurmakta onlara yardım etmek durumundadır.

Yönetmen: MATTHEW VAUGHN
Senaryo: MATTHEW VAUGHN & JANE GOLDMAN
Hikaye: BRYAN SINGER
Oyuncular: JENNIFER LAWRENCE, JAMES McAVOY, MICHAEL FASSBENDER, ROSE BYRNE, JANUARY JONES, OLIVER PLATT ve KEVIN BACON
Yapım: 20th Century Fox, BAD HAT HARRY / DONNERS’ COMPANY   – MARVEL ENTERTAINMENT işbirliği ile
İthalat: Tiglon
Dağıtım: Tiglon

Bir yanıt yazın