Yahşi Batı

FİDA FİLM ile CMYLMZ FİKİRSANAT ortak yapımcılığında hayata geçen, 1800’lü yılların sonunda iki Osmanlı’nın, dönemin padişahı tarafından gönderildikleri Amerika görevi sırasında başlarına gelen olayların anlatıldığı komedi Western türündeki “YAHŞİ BATI” 1 Ocak 2010’da sinemalarda…

Senaryosu Cem Yılmaz tarafından yazılan ve Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği, sinema ve tiyatro dünyamızın pek çok ünlü ismini bir araya getiren filmin oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Dilek Çelebi, Ferdi Sancar, İştar Gökseven, Demet Tuncer, Kaan Öztop, Mehmet Polat  yeralıyor. Süleyman Turan, Yılmaz Köksal, Uğur Polat, Cansu Dere, Mazlum Çimen ve Tuncay Özinel konuk oyuncu olarak Yahşi Batı’da izleyici karşısına çıkacak.

Yahşi Batı’nın kostüm tasarımı Gülümser Gürtunca, Sanat Yönetimi Hakan Yarkın, Görüntü Yönetmenliği Mirsad Herovic, müzikleri Ömer Özgür – Jingle Jungle imzasını taşıyor. Post prodüksiyon çalışmaları Türkiye’de 1000 Volt ve yurtdışında Almanya Arri Stüdyoları ve İtalya Deluxe Laboratuvarında tamamlanan filmin yürütücü yapımcılığı Böcek Yapım tarafından gerçekleştirildi.

“Turk Telekom – Avea – TTNet” ve “Cola Turka – Ülker” in katkılarıyla YAHŞİ BATI Türkiye’de yaklaşık 400 kopya ile; aynı anda 8 farklı Avrupa ülkesinde ise (Almanya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Avusturya, Danimarka, İngiltere ve Fransa) yaklaşık 100 kopya ile vizyona girecek.

Bir yanıt yazın