Yeni Dünya

“Yeni Dünya” Filminin Geliri Down Sendromlu Çocuklara Bağışlanacak!

Erkan Petekkaya ve Şükran Ovalı’nın başrollerinde bulunduğu, bir ailenin Down Sendromlu çocukları için İstanbul’a taşınmalarını konu alan “YENİ DÜNYA” 6 Mart’ta vizyona girecek.

Türkiye’de ilk defa Down Sendromlu bir çocuk, oyuncu olarak yer alıyor. “Yeni Dünya” filmi köyden kente göç macerasının umutla başlayıp yerini giderek karanlığa bırakan birçok trajik ve benzer öyküsüne ortak bir dille ağıt yakıyor. Trafik kazası sonucu bir bacağı aksak kalan bir babanın ve O’nun Down Sendromlu evladının gözünden “Umut, Kayboluş ve Yıkım” üçgeninde farklı açılar yakalıyor. Yaşamın kademeli bir şekilde son bulduğu köy hayatını yeni bir dünya arayışıyla geride bırakan aksak Mehmet Ali (Erkan Petekkaya), eşi Melek (Şükran Ovalı) ve Down Sendromlu oğlu Soner’i (Soner Erzincan) de yanına alarak kentin kıyılarına yerleşir. Kentsel dönüşüm projesi içinde yer alan bu yeni hayat alanı ailenin ve geleneklerin yıkımına da şahitlik eder.

Yönetmenliğini Caner Erzincan’ın üstlendiği sinema filminde başrollere Volga Sorgu, Cenan Çamyurdu, Sinem Arıman, Sennur Nogaylar, Bahar Türker, Yunus Erdem eşlik ediyor.

Yeni Dünya

Gösterim Tarihi: 06 Mart 2015
Dağıtım: Chantier Films,
Yapım: FG Digital & BT Medya Prodüksiyon
Yönetmen: Caner Erzincan
Senaryo: Caner Erzincan
Yapımcı: Bahtiyar Tatar, Ahmet Can Gürakın
Oyuncular: Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı

Konu: Taşradan İstanbul’da gelen bir ailenin serüveni.

6 MART’TA SİNEMALARDA

Fragman:

“Yeni Dünya” için bir yanıt

Bir yanıt yazın