Çekmeceler

“Açmaktan korkma!”

TABULARI YIKAN  YÖNETMENLER,
“ÇEKMECELER” ile
YİNE EZBER BOZACAK!

Yönetmenler M.Caner Alper ve Mehmet Binay, ikinci uzun metraj filmleri “ÇEKMECELER”de; bir kez daha Türkiye sinemasında bugüne kadar denenmemiş, kışkırtıcı ve çok konuşulacak bir konunun örtüsünü kaldırarak yine ezber bozacaklar! Evde bile konuşulmayan bir konuya eğilerek, kız çocuk ve genç kadın cinselliğini inceleyen yönetmenler; gerçek karakter ve hikayelerden esinlendikleri, Deniz’in etkileyici öyküsünü sinema perdesine yansıtırken, travmalarla dolu bir hayatın çekmecelerinde geziniyor ve “Açmaktan korkma!” diyorlar.

M.Caner Alper ve Mehmet Binay’ın ilk filmi “ZENNE”; 70’in üzerinde dünya festivalinde, 25 ödüle layık görülmüş, pek çok kişi tarafından seyredilmiş, sosyolojik ve hukuki açılardan da tartışmalar yaratmıştı. Yönetmenler bu defa da, babaların, annelerin, gençlerin ve bir yandan da psikologların dikkatini çekeceğine ve çok tartışılacağına inandıkları içerikleriyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyorlar.

Herhangi bir kurumsal maddi destek almayarak yapımlarında her zaman bağımsız kalan M.Caner Alper ve Mehmet Binay; bu nedenle “ÇEKMECELER”in dünya prömiyerini 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nde yapmayı tercih etti. “ÇEKMECELER”; 15 Şubat 2015, Pazar günü festival kapsamında ilk kez ve tek seans olarak sinemaseverlerle buluşacak.

Senaryosu gerçek karakter ve hikayelerden esinlenerek M.Caner Alper tarafından kaleme alınan “ÇEKMECELER”; oyuncu bir anne-babanın kızı Deniz’in etkileyici öyküsünü “oyun” motiflerinin yardımıyla beyazperdeye aktarıyor. 25 yıllık bir hayat hikayesini geriye dönüşlerle anlatan “ÇEKMECELER” seyircisine; 70’lerden günümüze uzanan farklı dönemleri dans, dekor, kostüm ve makyajı harmanlayan görsel bir şölenle sunuyor.

Çekimleri toplam 9 hafta süren ve Temmuz 2014’te sona eren “ÇEKMECELER”in başrollerinde; Ece Dizdar, Taner Birsel, Tilbe Saran, Nilüfer Açıkalın ve Hakan Çimenser var. Cesaret ve sabır gerektiren dramatik başrollerin yanı sıra kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmde ayrıca; Pınar Töre, Tuğrul Tülek, Burak Altay, Gizem Erdem, Yekta Kopan ve Cengiz Coşkun rol alıyor.

“ÇEKMECELER”; 6 Mart 2015 tarihinde vizyonda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

FRAGMANI İZLEMEK İçin:

Bir yanıt yazın