Yürügari İbram

Okan Bayülge’ni görenler şaşırdı…
Yürügari İbram, 18 Mart 2011’de MFP-CineGroup Film dağıtımıyla Metafor Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Mobilet tamircisi İbram’a kayınbiraderleri bir oyun oynar ve onu istemediği bir kadınla evlendirirler…
İbram, ya bu evliliğe razı gelecek ya da kayınbiraderleri üç gün içinde gelip İbram’ı öldürüp, kız kardeşlerini geri alacaklardır. İbram, tehditlere ve çekilen reste kulak asmaz ve son üç gününü Bodrum’da yapmadığı her şeyi yaparak geçirmek için yola koyulur…

Konusu: Tamircisi İbram’a komşu ada Yunan adasında, kayınbiraderleri, kardeşini gösterip, çirkin ablayı gerdeğe sokmuş ve kandırmışlardır.
İbram mobiletleri modifiye ederek kendi bulduğu formüller ile çok uzun süre kullanılmasını ve 150 km hıza kadar çıkmasını sağlamaktadır.. İbram’ın işindeki başarısının sırrı, çirkin karısını görmek istemediği için gece geç saatlere kadar tamirhanesinde çalışmasıdır.
Çirkin ve istemediği karısından ayrılmak isteyen İbram, karısından kurtulmak için türlü oyunlar oynar ve işe Yunan adasından kayınbiraderler müdahele ederler.

Görenler şaşırdı!
Yeni imajıyla bir hayli dikkat çeken ünlü şovmen Bayülgen’i görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi
Ünlü şovmen Okan Bayülgen, sinema filmi çekimleri için Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde kamera karşısına geçti. Yeni imajıyla bir hayli dikkat çeken Bayülgen’i görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Okan Bayülgen, Metefor filmcilik tarafından çekimleri Bodrum’da tamamlanan Harun Özakıncı’nın yönetmenliğini yaptığı komedi türündeki ‘Yürü Gari İbram’ adlı sinema filminde esprileriyle herkesi kahkahaya boğdu.
Rol teklifi geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettiğini ancak herhangi bir ücret almadığını belirten Okan Bayülgen, “Tamamen sıcak, samimi ve doğal bir film olduğu için oynamayı kabul ettim. Set çok eğlenceli, gülmekten filmi zor çektik. Çok komik sahneleri var. Özellikle Ege şivesi ile çekilen sahneler çok dikkat çekici” dedi.
Yeni imajıyla ilgili soruya ise Bayülgen, “Ekranlarda bu stilin beni yaşlı gösterdiğini söylüyorlar. Ancak ben sakallarımla mutluyum ve bana yakıştığını düşünüyorum” yanıtını verdi.

Samimi ve dürüst bir film yapmak amacıyla yola çıktıklarını vurgulayan yönetmen Harun Özakıncı da “Okan Bayülgen’in de renk kattığı filmde Bodrum’un kaybolan değerlerine dikkat çekmek istedik. Bodrum’un ara sokakları, motosiklet, mandalina ve süngercilik ile ilgili bol bol sahneler var. Seviyesi belli ama kilişe komediden uzak ve özellikle Bodrumlular’ın çok beğeneceği bir film hazırladık” diye konuştu.

Bodrum’un meşhur mandalinası ile kaybolan süngercilik mesleğine dikkat çekmek amacıyla çekilen filmin 102 dakika olduğu ve önemli gişe hasılatı hedeflendiği belirtildi. Filmde İbram rolünü genç oyuncu Serhat Saylan, Yunanlı gelin rolünü ise Esin Helvacı canlandırıyor.

FİLMİN KONUSU

Filmde komşu Yunan adalarından bir güzele gönlünü kaptıran İbram’ın başından geçen ilginç olaylar konu alınıyor. Yunanistan’a giden İbram, gönlünü Yunanlı güzele kaptırır, onunla evlenmeye karar verir. Kız istemeye Yunanistan’ın Kos Adası’na gidilir, kız istenir ve düğün günü gelir. Aşırı alkol alan İbram gerdeğe girer, ancak İbram’ın ablası ona bir oyun oynar ve İbramı Yunanlı kızın ablasıyla gerdeğe sokar. Ancak İbram Yunanlı kızın ablasını çok çirkin olduğu için beğenmez, ama iş işten geçmiştir.

Oyuncular

Osman Azman, Serhat Saylan, Yelda Günay Akbulut, Esin Helvacı, Ethem Dural, Özün Usta, Okan Bayülgen
Tür: Komedi
Gösterim Tarihi: 18 Mart 2011
Yönetmen:
Harun Özakıncı
Senaryo: Harun Özakıncı, Melis Özdil, Ümit Çakmaksoy
Görüntü Yönetmeni: Ümit Çakmaksoy
Yapım: 2011, Türkiye

Bir yanıt yazın