Garfield Süper Kahraman – Garfield’s Pet Force

GARFIELD SÜPER KAHRAMAN
(GARFIELD’S PET FORCE)


Film Özeti

Herkesin çok sevdiği, tembel kedi Garfield’ın başrol oynadığı bu boyutlar arası macerada Karikatür Dünyası, Çizgi Roman Dünyası’yla tanışıyor ilk defa. Dünyada hiçbir şey Garfield’ın yemeden başka bir şeye kalkışmasını sağlayamaz, ta ki süper-kedi Garzooka Çizgi Roman evreninden Karikatür Dünyası’na ürkütücü haberlerle birlikte düşene kadar — süper kötü Vetvix barışçıl Dorkon gezegenine saldırmış, hem Çizgi Roman hem de Karikatür evrenini işgal etmesine yardımcı olacak bir icadı çalmıştır. İcat ne mi? Altı üstü bir molekül karıştırma aleti (adı Molkar Silahı), herhangi iki nesnenin, hatta insanların moleküllerini birbirine karıştırabilen bir alettir bu! Ve bu silahla vurulanlar, Molkar Silahı’nı ateşleyenin kontrolü altına girmektedir. Ama Molkar Silahı için gerekli gücü sağlayabilmesi için, Vetvix Garzooka’nın büyük bir akıllılık ederek çaldığı ve Karikatür Dünyası’na kaçırdığı Klopman Kristali’ne ihtiyaç duymaktadır. Vetvix öfkeden kudurmuş bir halde Garzooka’yı aramaktadır ve bu kristali ele geçirirse, Garfield yaşadıkları dünyayı kurtarmak adına verilecek bir savaşta kendisinin süper kahraman emsali olan Garzooka’ya katılma iradesini ve azmini göstermediği takdirde… Karikatür Dünyası’nın tüm sakinleri Molkar Silahı’yla vurulma ve dolayısıyla Vetvix’in kontrolü altına girme tehlikesi altında kalacaktır…

GARFIELD
Frank Welker Karakter: Karikatür Kedi
Daha Önce Çalıştığı İşler: Futuruma: Into the Wild Green Yonder (Nibber): Mickey Mouse Clubhouse (Butch the Bulldog): Codename: Kids Next Door (Bus Driver): Transformers: Beginnings (Megatron): Curious George (George): Disney Princess Enchanted Tales: Follow Your Dreams (Rajah/Abu): Chill Out, Scooby-Doo! (Freddy/Scooby)

Garfield, köpek arkadaşı Odie ve ev sahipleri Jon’la birlikte Karikatür Dünyası’nda yaşayan, tembel bir ev kedisidir. Kız arkadaşı Arlene’in yanında, Garfield ve ev arkadaşları “Garfield” çizgi romanında da başrolü paylaşmaktadır. Garfield hayatını kendini salmış bir halde geçirmektedir ve herhangi bir çaba gerektiren herhangi bir şeye dahil olmaktan veya karışmaktan sakınmaktadır (onun kafasındaki mücadele kavramı, 20 adet sosislisine çeşni katmak amacıyla, inatçı bir tatlı-ekşi sos kavanozunu açmaktan ibarettir). Bir süper kahraman ile bir kötü, Çizgi Roman dünyasından çıkagelip huzurlu dünyasına girince, Garfield istemeden de olsa onların arasındaki savaşa dahil olur. Tüm zorluklara rağmen Karikatür Dünyası’nı kurtarmak adına verilen bir savaşın ön saflarında yer almak veya arka planda kalmak arasında bir seçim yapması gerekecektir.

Orta kalınlıkta bir ses tonuna sahip. Konuşmalarını tembelce bir edayla ve ses perdesinde hemen hemen hiçbir değişiklik olmadan yapar. Orta-batı aksanıyla konuşur (ABD’nin orta-batısında bulunan Indiana eyaletinde görülen, yöresel bir aksan) – * Çeviri ve Uyarlama notlarını inceleyiniz: AKSANLAR).

GARZOOKA
Frank Welker     Karakter: Süper Kahraman Kedi
Daha Önce Çalıştığı İşler: Futuruma: Into the Wild Green Yonder (Nibber): Mickey Mouse Clubhouse (Butch the Bulldog): Codename: Kids Next Door (Bus Driver): Transformers: Beginnings (Megatron): Curious George (George): Disney Princess Enchanted Tales: Follow Your Dreams (Rajah/Abu): Chill Out, Scooby-Doo! (Freddy/Scooby)

Garzooka, Garfield’ın steroid hapları almış haline şaşırtıcı derecede benzeyen, Çizgi Roman boyutundan (Karikatür Dünyası’yla karıştırılmamalı) gelen bir süper kahramandır. Yüzleri benzer olduğu halde, Garzooka Garfield’ın olmadığı her şeydir – çalışkan, asil, cesur ve formda. Arlene, Odie ve Nermal’la benzerlikler taşıyan Starlena, Odious ve Abnermal’dan oluşan süper kahramanlar Evcil Hayvan Kuvveti’ne büyük bir cesaretle liderlik etmektedir. Takım arkadaşları Vetvix tarafından alt edilince, Garzooka takım arkadaşlarının DNA eşlerini bulmak ve Vetvix’le savaşmak amacıyla yeni bir Evcil Hayvan Kuvveti oluşturmak için Karikatür Dünyası’na kaçar. Mücadeleden asla vazgeçmeyen biri olan Garzooka, Karikatür Dünyası’nı kurtarmak adına verilecek savaşa katılmak konusunda Garfield’ı bile teşvik etmesini bilir.

Filmin İngilizce versiyonunda Garfield ve Garzooka aynı sanatçı tarafından seslendirildiği halde ikisi aslında benzer seslere sahip değiller. Garzooka otoriter bir hava barındıran, daha derin bir bariton ses tonuna sahiptir. Konuşma üslubu anlaşılır, enerji doludur ve 60’lar veya 70’lerden gelen, abartılı bir televizyon süper kahramanınkine benzer telaffuz barındırır. Ses tonlaması ciddi ve netameli ile vesaret verici ve nazik arasında değişiklik göstermektedir.

ARLENE
Audrey Wasilewski Karakter: Karikatür Kedi
Daha Önce Çalıştığı İşler: Unstable Fables: 3 Pigs & a Baby (Contractor Cow): Eli Stone (Emily): Mad Men (Anita Olson Respola): Pushing Dasies (Madeline McLean: Crash of the Titans (Ek Sesler): Spider Man: Friend or Foe (Black Cat): Big Love (Pam): My Life as a Teeen Aged Robot (Tuck): Random! Cartoons (Bessie): Barnyard (Ek Sesler)

Arlene, Garfield’ın hayat arkadaşı. Garfield’ın tembelliğini idare etmeyi öğrenmiştir ama kimi zaman sinirine dokunmaktadır ve Garfield’a sık sık “yapmaya değer her şeyin çaba gerektirdiğini” hatırlatır. Garzooka Karikatür Dünyası’nı kurtarmada kendisine yardım etmeleri için Arlene, Nermal ve Odie’yi süper kahramanlara dönüştürmek amacıyla bir serumla çıkagelince, öğütlediği şeyi yapmaya gönülsüzce karar verir ve sözlerinin arkasında cesaretle durur. Süper kahraman Starlena kimliğiyle, kendine güveni tam ve muhteşem bir takım oyuncusu olup çıkıverir.

VETVIX
Vanessa Marshall Karakter: Kötü Adam
Daha Önce Çalıştığı İşler: The Spectacular Spider-Man (Mary Jane Watson) : Kingdom Hearts II (Nala) : Legend of Spyro: A New Beginning (Sparx’ın Annesi) : Grim & Evil (Irwin) : Prototype (Karen Parker) : Ben 10: Secret of the Omnitrix (Myaxx) : Justice League Heroes (Avcı)

Vetvix öykünün kötü karakteri. Seksi, zeki, hırslı ve aklında tek bir şey var: Evrene hükmetme. Sadık adamlarıyla birlikte Molekül Karıştırıcı’yı (Molkar Silahı) çalmak ve gezegen sakinlerinin hepsini kölesi yapmak amacıyla Dorkon gezenenine gider. Garzooka silahın kristlalini çalıp Karikatür Dünyası’na kaçınca, megalomanyak hedeflerini bu gezegene de yöneltir.

ODIE
Gregg Berger    Karakter: Yavru Köpek
Daha Önce Çalıştığı İşler: Lost Odyssy (İkinci Komutan/Barmen/Vatandaş: Zaten Ölü (Ses #1): Unchared: Drake’s Fortune (Paralı Askerler #2): Garfield Geri Dönüyor (Odie/Shecky/Hale): Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (Korsan Ammand): Rüya Kızlar (Chicago Deejay): Marval:Ultimate Aliance (Attuma/Galactus/Thing): Gothic 3 (Ek Sesler): Dead Rising (Brock Mason): X-Men: The Official Game (Dr. Henry McCoy/ Beast): Kingdom Hearts II (Eeyore): Metal Gear Solid 3: Subsistence (Acı)

Odie, Garfield’ın sevimli ve sevecen arkadaşı. Bu bölümde çok fazla görünmemektedir ama sesi ve konuşma üslubu aşağıdaki gibi belirtilebilir:

(GARFIELD’S PET FORCE)
29 OCAK 2009’DA SİNEMALARDA
Dağıtım: Medyavizyon Film
İthalat: r Film

Filmin Künyesi
Orijinal adı
: Garfield Pet Force 3D
Türkçe adı: Garfield 3 Boyutlu Süper Kahraman
Yönetmen: Mark A. Z. Dippe
Senaryo: Jim Davis
Süre: 73 dk.

Bir yanıt yazın