Üç Tepe – Three Peaks

THREE PEAKS / ÜÇ TEPE

Aile bağı kurmanın hiç kolay olmadığını anlatan ÜÇ TEPE şaşırtan hikayesi ve müthiş gerilimiyle seyirciyi etkilemeyi başarıyor.

2017 Locarno Film Festivali’nde Piazza Grande seyirci ödülü kazanan ÜÇ TEPE, Toronto Film Festivalinde yaptığı özel gösterimde ise ayakta alkışlandı. Bas¸rollerinde INGLOURIOUS BASTERDS ve HOMELAND’den tanıdığımız yıldızı parlayan oyuncu Alexander Fehling ve Oscar adaylığı olan Be´re´nice Bejo, son yılların en unutulmaz ve farklı gerilim filmine imza atıyor.

Konu: Aaron, kız arkadaşı Lea ve 8 yaşındaki oğlu Tristan’ı dağ evinde tatile çağırır. Birlikte vakit geçirerek yeni hayatlarının temelini atmak ister. Ancak kısa süre içerisinde Aaron ve Tristan arasında gergin bir güç savaşı başlar ve ortasında kalan da Lea olur. Hayatındaki bu iki önemli erkek arasındaki dengeyi kurmak Lea için hiç de kolay olmayacaktır. İtalya’nın nefes kesen Dolomite Dağları’nın zirvesinde çıktıkları bir yürüyüş esnasında Tristan kaybolunca tatilin başından itibaren sessizce büyüyen bu güç oyunlu tehlikeli bir seviyeye ulaşır.

2017 Locarno Film Festivali Piazza Grande Ödülü
2017 Toronto Uluslararası Film Festivali – Özel Gösterimler
2018 Palm Springs Uluslararası Film Festivali

Orijinal Adı: Drei Zinnen
Yapım: İtalya/Almanya
Yapım Yılı: 2017
Dil: Almanca, Fransızca, İngilizce
Renk: Renkli
Tür: Dram
Süre: 117 dakika
Yönetmen: Jan Zabeil
Senaryo: Jan Zabeil
Oyuncular: Alexander Fehling, Bérénice Bejo, Arian Montgomery
Görüntü Yönetmeni: Axel Schneppat
Kurgu: Florian Miosge
Türkiye Hakları: FİLMARTI Film
Dağıtım: FILMARTI
Vizyon Tarihi: 28 Eylül 2018